Co musisz wiedzieć o kosztach związanych z pożyczką?

Spore zainteresowanie rynkiem pożyczkowym wymusiło w końcu jakiekolwiek ustanowienia w prawie względem nich. Zaufanie klientów, nawet spore oraz coraz większa rzetelność samych firm to jednak wciąż nieco za mało. Jeszcze całkiem niedawno pożyczki były utożsamiane z lichwą, były zdecydowanie ostatecznością, na jaką ktoś się decydował stojąc pod przysłowiową ścianą – dzisiaj są rzeczą zupełnie normalną, rodzajem inwestycji czy wsparciem finansowym. To również znakomita alternatywa dla wszystkich niezbyt tanich produktów bankowych. Silna konkurencja i wciąż zwiększająca się liczba samych firm pożyczkowych sprawia, że też same oferty są z miesiąca na miesiąc coraz korzystniejsze. To powoduje, że takie produkty jak darmowe pożyczki dla nowych klientów przestają dziwić.
Warto jednak przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki dowiedzieć się nieco więcej o tym, ile trzeba będzie zapłacić więcej i czy faktycznie darmowe pożyczki nie wygenerują dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

W rzetelnych firmach znajdziesz darmowe pożyczki

O powodzeniu firmy pożyczkowej stanowi najczęściej zaufanie klientów oraz stopień wiarygodności budowany właśnie na relacjach z ludźmi. Podstawy współpracy dzisiaj budowane są przede wszystkim na dobrych relacjach oraz jeszcze lepszych produktach – ludzie mając do wyboru wiele opcji coraz rzadziej decydują się na coś bez zastanowienia czy sprawdzenia wszystkich możliwości.
Najbardziej tę zasadę wzięły sobie do serca największe firmy, znajdujące się na rynku od wielu lat. To właśnie w nich po raz pierwszy pojawiły się kuszące oferty pożyczek za absolutne zero kosztów dodatkowych dla nowych klientów danej firmy. Warunkiem jest przede wszystkim zwrócenie pożyczonych pieniędzy w określonych ramach czasowych. Problem na pożyczkobiorcy pojawi się dopiero w chwili, kiedy będzie zwlekać z zapłaceniem pożyczki czy spóźni się ze spłatą bez wcześniejszego kontaktu z firmą. W takich chwilach można spodziewać się wysyłania płatnych ponagleń, monitów, SMS-ów, a ostatecznie – wszczęcie postępowania komorniczego.
Jeśli chciałbyś skorzystać z takiej właśnie oferty, ale nie wiesz do końca, która z firm jest w tym najlepsza i która jednocześnie oferuje dobrą, konkretną obsługę klienta, skorzystaj z jednego ze znajdujących się w Internecie rankingów chwilówek na bieżący miesiąc. Jedynymi kosztami, jakimi możesz zostać obarczony na samym początku przygody z dowolna firmą pożyczkową, jest symboliczna, ale bezzwrotna opłata w wysokości 1 gr lub 1 zł przy rejestracji konta jako nowy użytkownik i potwierdzania swojej tożsamości za pomocą takiego właśnie przelewu. Najwyższej sumy – 10 zł – możesz spodziewać się w Wonga czy w Pożyczce Plus.
Na stronach internetowych znajdziesz zawsze aktualne rankingi, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dana propozycja, z jaką wyszła firma X, jest w chwili obecnej najlepsza na rynku błyskawicznych pożyczek.

Ile kosztują najlepsze pożyczki na rynku?

Na rynku finansowym nie brak dzisiaj najróżniejszych propozycji pożyczek dla klientów indywidualnych oraz dla podmiotów gospodarczych. Nie bez powodu jednak liderzy pozostają ci sami – im lepsza firma, tym jaśniejsze reguły korzystania z produktu. Dla przykładu jedna z większych dzisiaj firm tego typu – LendOn – zwraca uwagę na konieczność spłacenia jedynie odsetek kapitałowych oraz niewysokiej prowizji. Przykładowo chcąc pożyczyć 1 000 złotych musisz doliczyć do tego 10%-owe oprocentowanie w skali roku, a odsetki w takim przypadku wyniosą 8,2 zł za jeden miesiąc. Do tego należy również doliczyć prowizję w wysokości 274 zł. Obecnie jest to zdecydowanie najkorzystniejsza oferta, z jakiej można skorzystać w przypadku firm pożyczkowych.
Zaraz na drugim miejscu znajduje się ze swoja ofertą firma Filarum, w ofercie której znajdziesz zarówno prowizję, jak i oprocentowanie, jednak niewysokie, co sprawia, że oferta faktycznie jest interesująca. Sztandarowym produktem tego pożyczkodawcy jest pożyczka w wysokości 2 000 złotych na okres jednego miesiąca. Oprocentowanie na trzydzieści dni będzie konsumenta kosztowało dokładnie 16,44 zł, zaś prowizja nie wyniesie więcej, jak 545,72 zł. Jak widać, daleko tym ofertom do tych stereotypowych, lichwiarskich.